" />

Odcinek 87

W 87. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Mojżesz wchodzi na górę Synaj, gdzie przemawia do niego Bóg. Emisja 16 sierpnia o godz. 16:05 w TV Puls.

Odcinek 87

Amram wyjaśnia Bakenmutowi, że on i inni wierni zbierają się, by modlić się do Boga. Ten zarzuca im spisek i ogłasza, że za karę otrzymają mniejszą porcję ziarna. Kiedy Joquebede zgłasza sprzeciw, Bakenmut grozi kolejnymi cięciami porcji jedzenia. Ana wymyka się z domu, by spotkać się potajemnie z Ozeaszem. Amram nie zamierza się poddawać i przemierza ulice wioski, błagając Boga o łaskę. Joquebede i Miriã przyłączają się do niego. Inni Hebrajczycy także zaczynają się modlić.

Armam słyszy poruszenie wywołane modlitwą i jest zdumiony tym, jak dużo Izraelitów kieruje swe intencje do Boga. Judite zauważa zniknięcie Any i zaczyna się niepokoić. Corá nakrywa dziewczynę z Ozeaszem i dowiaduje się, że planują kolejne spotkanie. Karen całuje Meketrego. Mojżesz wspomina Seforze, że chciałby się dowiedzieć, jak wiedzie się jego rodzinie, którą zostawił w Egipcie. Ramzesa złości przejęcie Pasera losem Izraelitów. Bezalel opowiada Leili o wspólnej modlitwie Izraelitów do Boga. Karen złości się na Ahmósa za to, że zatrudnił Yunetę.

Ana wmawia Judite, że nie udało jej się spotkać z Ozeaszem. Calebe dowiaduje się, że Ozeasz planuje kolejne spotkanie z Aną. Uri zwierza się Hurowi, że ogarnął go strach, gdy dowiedział się, że Leila chciała się ponownie zobaczyć z Abigailem. Jetro chwali Menahema za to, że pomógł Anibalowi uwolnić się od długów. Adira i Sefora postanawiają odszukać zaginioną siostrę. Mojżesz udaje się na górę Synaj, by uratować zaginioną owce. Wpada w zdumienie, gdy słyszy głos przemawiającego do niego Boga.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Komentarze