" />

Odcinek 90

W 90. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Ramzes zmusza poddanych do złożenia mu pokłonu. Emisja 19 sierpnia o godz. 16:05 w TV Puls.

Odcinek 90

Aaron oznajmia rodzinie, że jest gotów wyruszyć na spotkanie z bratem. Henutmire i Leila wypytują Nefertari o powód zebrania zwołanego przez Ramzesa. Podirytowania królowa oznajmia im, że jeśli są wierne faraonowi, nie muszą się niczego obawiać. Apuki wzywa do siebie Aarona, by porozmawiać z nim o Ozeaszu. Między mężczyznami dochodzi do kłótni. Abigail i Deborah podejrzewają, że Miriã coś przed nimi ukrywa. Amram wtrąca się do zatargu Aarona z Apukim. Inês i Eliseba przygotowują prowiant dla Aarona. Mojżesz obawia się tego, co zobaczy w Egipcie po swoim powrocie. Ramzes rozkazuje wprowadzić niewolników do sali tronowej i zmusza ich do oddania mu pokłonu. Tais przydziela Anę do pomocy Nefertari. Ozeasz cierpi z powodu rozstania z Aną.

Henutmire przyznaje w rozmowie z Hurem, że Ramzes z każdym dniem staje się coraz okrutniejszym władcą. Bezalel dezaprobuje niesprawiedliwe traktowanie niewolników przez faraona oraz oświadcza ojcu, że płynie w nim krew Izraelitów i nie wyrzeknie się swojego ludu. Uri złości się, ponieważ Leila także staje po stronie syna. Aaron żegna się z rodziną. Apuki posyła Anę do pałacu wbrew jej woli. Do tego dokucza córce, oznajmiając jej, że skazał Ozeasza na pracę w kamieniołomach.

Ozeasz proponuje rodzinie, żeby wmówiła wszystkim, że Aaron uciekł z obawy przed Apukim, by w ten sposób ukryć prawdę. Corá zaczyna podejrzewać, że Amram ma jakąś tajemnicę. Apuki udaje się do Casa de Senet, by uczcić odesłanie córki do pałacu. Bakenmut zadziera z nim, gdy okazuje swoje zainteresowanie Aną. Mojżesz zwierza się Jetrze, że lęka się przed powrotem do Egiptu. Ten podnosi go na duchu i przypomina, że Bóg go nie opuści.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Komentarze